2019 State Teams and Squads

Player Information

PLAYER SELECTION CONFIRMATION

All players selected in QLD squads and teams must complete the online selection confirmation.  This online confirmation collects information Hockey Queensland requires to administer the team for travel and the championships.

CLICK HERE to confirm your selection

 

HOCKEY QUEENSLAND – PLAYING INTERSTATE POLICY

Hockey Queensland agrees to allow an identified Queensland registered player or players who have missed selection in Queensland teams, to represent another State or Territory at a National Championship. This process is managed through the Hockey Queensland office and to ensure that the release of players to other States/Territories is done in a fair and transparent way, Hockey Queensland has an Interstate Release Policy. Contact the Hockey QLD office to obtain a copy of the policy.

 

2019 PLAYER LEVY

An estimate of player levies for selected QLD Players for the 2019 National Championships are given below. One week after selection, players will be invoiced for 50% of the estimated levy.  The balance of the player levy is required two weeks prior to team departure. Players must pay the full amount prior to departure. A copy of Hockey Queensland’s Financial Policy can be found by clicking here

 

Team Championship Dates & Venue Estimated Player Levy Comment
U15 Men & Women Narellan, NSW – 8-14 April 2019 $3000
U18 Men & Women Hobart, TAS – 9-17 April 2019 $3000
U21 Men & Women Lismore, NSW – 10-17 July 2019 $3000
Country Men & Women Shepparton, VIC – 3-11 August 2019 $2500 airfares not included
U13 Boys & Girls Hobart, TAS – 2-8 October 2019 $500 airfares and accommodation not included
Blaze Men & Women TBC TBC
Women’s Masters Gold Coast, QLD – 26 Sept-5 Oct 2019 $1800
Men’s Masters Bunbury/Busselton, WA – 27 Sept-12 Oct 2019 TBC

 

Blaze Squads

Men’s Squad Women’s Squad
 Jacob Anderson (Mackay)
Cade Banditt (Ipswich)
Daniel Beale (Brisbane)
Robert Bell (Brisbane)
Scott Boyde (Brisbane)
Jarrod Brown (Ipswich)
Luca Brown (Tweed Border)
Jared Carseldine (Brisbane)
Justin Douglas (Townsville)
Harrison Farrell (Townsville)
Matthew Finn (Toowoomba)
Michael Francis (Brisbane)
Max Harding (Toowoomba)
Liam Hart (Brisbane)
Tim Howard (Brisbane)
Adam Imer (Gold Coast)
Shane Kenny (Brisbane)
Mitchell Nicholson (Townsville)
Hugh Pembroke (Brisbane)
Matthew Pembroke (Brisbane)
Joel Rintala (Townsville)
Matthew Shaw (Brisbane)
Matthew Swann (Mackay)
Jared Taylor (Brisbane)
Luke Tyne (Gold Coast)
Corey Weyer (Gold Coast)
Jake Whetton (Brisbane)
Ethan White (Gold Coast)
Blake Wotherspoon (Tweed Border)
Dylan Wotherspoon (Tweed Border)
Hannah Astbury (Townsville)
Emily Burrows (Brisbane)
Layla Eleison (Ipswich)
Ashlea Fey (Sunshine Coast)
Madison Fitzpatrick (Tweed Border)
Savannah Fitzpatrick (Tweed Border)
Morgan Gallagher (Brisbane)
Rebecca Greiner (Bundaberg)
Georgia Hillas (Brisbane)
Jordyn Holzberger (Ipswich)
Madeleine James (Gold Coast)
Jodie Kenny (Sunshine Coast)
Stephanie Kershaw (Townsville)
Jasmine Larosa (Sunshine Coast)
Hannah Lowry (Brisbane)
Ambrosia Malone (Gold Coast)
Morgan Mathison (Gladstone)
Ashlyn McBurnie (Brisbane)
Aleisha Neumann (Toowoomba)
Britt Noffke (Bundaberg)
Meg Pearce (Sunshine Coast)
Jesse Reid (Tweed Border)
Zoe Smart (Tweed Border)
Natarlia Smith (Townsville)
Jamie Stone (Gold Coast)
Renee Taylor (Brisbane)
Jessica Watson (Sunshine Coast)
Britt Wilkinson (Brisbane)
Emily Witheyman-Crump (Brisbane)

U21 Squads

Men’s Squad Women’s Squad
Tyler Arundel (Gold Coast)
Jayden Atkinson (Cairns)
Cade Banditt (Ipswich)
Joshua Bidgood (Toowoomba)
Joshua Blakey (Brisbane)
Luca Brown (Gold Coast)
Michael Doan (Brisbane)
Ellery Dunn (Sunshine Coast)
James Easton (Hervey Bay)
Harrison Farrell (Townsville)
Lewis Fossey (Brisbane)
Michael Francis (Brisbane)
Noah Gauci (Mackay)
Max Harding (Toowoomba)
Liam Hart (Brisbane)
David Hubbard (Brisbane)
Will Mathison (Gold Coast)
Will Prest (Brisbane)
Kyle Jeffery-Prestwich (Tweed Border)
Harrison Parker (Gympie)
Zac Profke (Ipswich)
Luke Randle (Bundaberg)
William Padman (Brisbane)
Joseph Sandor (Tweed Border)
Tyler Spry (Ipswich)
Jun Sugio (Gold Coast)
Sam Young (Gold Coast)
Hannah Astbury (Townsville)
Rhiannon Baxter (Gladstone)
Chelsea Bodimeade (Brisbane)
Rhyleigh Brown (Brisbane)
Talicia Canty (Ipswich)
Fiona Crackles (Sunshine Coast)
Dayle Dolkens (Gold Coast)
Layla Eleison (Ipswich)
Genevieve Ferguson (Brisbane)
Kendra Fitzpatrick (Tweed Border)
Tara Fitzpatrick (Tweed Border)
Johannah Goschnick (Toowoomba)
Rebecca Greiner (Bundaberg)
Ruby Harris (Brisbane)
Annabelle Johnson (Gympie)
Hannah Lowry (Brisbane)
Ambrosia Malone (Gold Coast)
Ashlyn McBurnie (Brisbane)
Morgan Mathison (Gladstone)
Shania Myers (Gold Coast)
Jordn Office (Ipswich)
Jemma Punch (Brisbane)
Jesse Reid (Tweed Border)
Zoe Smart (Tweed Border)
Jade Smith (Brisbane)
Sarah Steinhardt (Toowoomba)
Tatum Stewart (Toowoomba)
Emily Witheyman-Crump (Brisbane)

U18 Squads

U18 Boys Squad   U18 Girls Squad
Jayden Atkinson (Cairns)
Luke Catterall (Tweed Border)
Diarmid Chappell (Fraser Coast)
Kaleb Christensen (Rockhampton)
Michael Doan (Brisbane)
Sean Dodd (Brisbane)
Hayden Dorge (Toowoomba)
Jayden Douma (Fraser Coast)
Cody Dunbar (Mackay)
Clayton Evans (Rockhampton)
Harrison Finn (Mackay)
Noah Gauci (Mackay)
Liam Hart (Brisbane)
David Hubbard (Brisbane)
Curtis James (Townsville)
Cooper Johnson (Rockhampton)
Benjamin Judge (Townsville)
Will Mathison (Gold Coast)
Zac McCoombes (Brisbane)
Sean McDonald (Rockhampton)
Ronan McGuire (Gladstone)
Darcy Milner (Rockhampton)
Carter Mogg (Toowoomba)
Dylan Pember (Toowoomba)
Zac Profke (Ipswich)
Luke Randle (Brisbane)
Matthew Reichardt (Cairns)
Oliver Roberts (Brisbane)
Bryce Robinson (Fraser Coast)
Angus Sinclair (Sunshine Coast)
Nicolaas Smith (Gold Coast)
Shaun Smith (Brisbane)
Ryley Stevens (Brisbane)
Shu Sugio (Gold Coast)
Regan Weatherhead (Rockhampton)
Matthew West (Ipswich)
Kosia Williams (Rockhampton)Players may be added or removed at the discretion of Hockey Qld
Renee Beci (Toowoomba)
Jordan Bliss (Mackay)
Ella Brown (Brisbane)
Hannah Callum-Sanders (Fraser Coast)
Georgia Carr-Brown (Brisbane)
Emily Caton (Brisbane)
Claire Colwill (Mackay)
Dayle Dolkens (Gold Coast)
Abby Eleison (Ipswich)
Alyssa Ferns (Townsville)
Kendra Fitzpatrick (Tweed Border)
Maddison Fuller (Gold Coast)
Julia Gannon (Toowoomba)
Holly Harben (Sunshine Coast)
Charlotte Harris (Brisbane)
Ruby Harris (Brisbane)
Tess Henare (Toowoomba)
Mekensie Hermann (Toowoomba)
Cassidy Knuth (Rockhampton)
Kyra Livermore (Gold Coast)
Abbey Lowry (Brisbane)
Charlotte Mitchell (Brisbane)
Ebonee Moffat (Rockhampton)
Jessica Moffat (Rockhampton)
Georgina Munro (Tweed Border)
Phoebe Nixon (Cairns)
Jordn Office (Ipswich)
Layla Parker (Cairns)
Jade Reid (Tweed Border)
Brooke Saddler (Tweed Border)
Ella Shultz (Tweed Border)
Jade Smith (Brisbane)
Laney-Belle Smith (Gold Coast)
Zoe Smith (Tweed Border)
Shae Staples (Fraser Coast)
Tatum Stewart (Toowoomba)
Briana Suey (Toowoomba)
Keeley Walker (Mackay)
Ella White (Toowoomba)
Players may be added or removed at the discretion of Hockey Qld

U15 Squads

U15 Boys Squad U15 Girls Squad
Jacob Anderson Jnr (Brisbane)
Daimon Bell (Ipswich)
Ryan Bidgood (Toowoomba)
Ryley Bobart (Gladstone)
Daniel Burge (Toowoomba)
Ethan Cabot (Brisbane)
Lachlan (Archie) Cameron (Ipswich)
Bailey Charlesworth (Gold Coast)
Brock Christensen (Rockhampton)
Cade Coghlan (Cairns)
Geoffrey Crofton (Brisbane)
Jesse Folpp (Cairns)
Max Goldman (Fraser Cast)
Stuart Gould (Rockhampton)
Joshua Hagenbach (Toowoomba)
Robert Hawgood (Brisbane)
Jack Hawthorne (Toowoomba)
Timothy Hornsey (Gold Coast)
Nathan James (Mt Isa)
Kye Johnston (Townsville)
Koby Laine (Brisbane)
Kadence Lenzina (Rockhampton)
Cameron Love (Toowoomba)
Daniel Mooney (Fraser Coast)
Kyler Morgan (Mackay)
Kyan Murphy (Gold Coast)
Brayden Naess (Cairns)
Joshua Nixon (Sunshine Coast)
Kyle Overlack (Cairns)
Oliver Pressland (Brisbane)
Riley Profke (Ipswich)
Dylan Quinlan (Rockhampton)
Benjamin Redmond (Fraser Coast)
Darcy Riley (Gold Coast)
Connor Ring (Sunshine Coast)
Lachlan Robertson (Brisbane)
Jarrod Robertson (Brisbane)
Bailey Rutledge (Toowoomba)
Daniel Scott (Townsville)
Tyson Shailer (Gladstone)
Patrick Sheedy (Mackay)
Jay Tolson (Sunshine Coast)
Oliver Turner (Brisbane)
Liam van Twest (Gld Coast)
Ryan Wilcox (Fraser Coast)
William Wetherspoon (Toowoomba)
Taj Wright (Fraser Coast)
The following players have been added to the squad from the U13 Australian Carnival
Sam Lapsley (Sunshine Coast)
Kurtis Douma (Fraser Coast)
Hayden Lane (Cairns)
Nicholas Catterall (Tweed Border)
Rhys Stenzel (Ipswich)
Tom Campbell (Toowoomba)
William Powell (Gold Coast)
Preston Mushan (Fraser Coast)
William Ready (Toowoomba)
Oliver Harding (Toowoomba)
Cooper Punch (Brisbane)
Samuel Aitkenhead (Bundaberg)
Matthew Miles (Mackay)
Quintyn Laskey-Vella (Gold Coast)
Players may be added or removed at the discretion of Hockey QLD
Hayley Atkins (Mackay)
Renee Barber (Cairns)
Olivia Brewer (Townsville)
Caitlin Canty (Ipswich)
Peppa Carter (Toowoomba)
Xuan Mai Connor (Toowoomba)
Lauren Deldot (Brisbane)
Grace Dixon (Gympie)
Sophie Edwards (Brisbane)
Trinity Ella (Tweed Border)
Charlotte Fowler (Gold Coast)
Sophie Gilligan (Cairns)
Andie Griffin (Fraser Coast)
Lauren Harle (Brisbane)
Mia Hodge (Cairns)
Freya Horton (Brisbane)
Amity Humphreys (Brisbane)
Madyson Jones (Brisbane)
Tia Jones (Townsville)
Jaynae Josefski (Gladstone)
Madeline Kenny (Fraser Coast)
Zoe Kretzers (Sunshine Coast)
Fiona Laybutt (Tweed Border)
Ivy Matthews (Gold Coast)
Tahnee Marshall (Townsville)
Anaya McCafferty (Gladstone)
Caitlin McKay (Fraser Coast)
Ashleigh McKeon (Brisbane)
Ella Monckton (Brisbane)
Mia Morris (Tweed Border)
Hannah Munro (Bundaberg)
Zarah Nash (Gladstone)
Isabel Nolke (Gladstone)
Sarah Ryan (Bundaberg)
Jayde Shultz (Tweed Border)
Ashleigh Seivers (Cairns)
Andie Staples (Fraser Coast)
Libby Surha (Mackay)
Sinead Swartz (Brisbane)
Annelyse Tevant (Fraser Coast)
Savannah Trapp (Toowoomba)
Zali Usher (Bundaberg)
Brooke Vella (Mackay)
Sarah Wall (Brisbane)
Georgina West (Brisbane)
Eliza White (Brisbane)
Jessica Wilcox (Gympie)
The following players have been added to the squad from the U13 Australian Carnival
Hayley Petersen (Ipswich)
Chloe Daley (Sunshine Coast)
Demi Walker (Mackay)
Lucy Fitzpatrick (Tweed Border)
Elise Condon (Brisbane)
Madelyn Dobbs (Brisbane)
Ruby McMenamin (Cairns)
Taryn Knight (Fraser Coast)
Lile Lenaghan (Ipswich)
Charli Woosnam (Gold Coast)
Jamie-Lee Surha (Mackay)
Isobella Cochran (Cairns)
Grace Ella (Tweed Border)
Alexandria Risetto (Brisbane)
Players may be added or removed at the discretion of Hockey QLD

Teams 

U21 Men’s Team

U21 Women’s Team

Lismore, NSW (Placing: 5th)
Coach:
 Troy Elder
Assistant Coach: Glen Gannon
Manager: Christian Bourke
Tyler Arundel (Gold Coast)
Jayden Atkinson (Cairns)
Cade Banditt (Ipswich)
Joshua Bidgood (Toowoomba)
Joshua Blakey (Brisbane)
Luca Brown (Gold Coast)
Michael Doan (Brisbane)
James Easton (Hervey Bay)
Harrison Farrell (Townsville)
Lewis Fossey (Brisbane)
Michael Francis (Brisbane)
Max Harding (Toowoomba)
Liam Hart (Brisbane)
David Hubbard (Brisbane)
Will Prest (Brisbane)
Joseph Sandor (Tweed Border)
Tyler Spry (Ipswich)
Jun Sugio (Gold Coast)
Lismore, NSW (Placing: 1st)
Coach: Nikki Taylor
Assistant Coach: Des King
Manager: Kris Hooley
Hannah Astbury (Townsville)
Fiona Crackles (Sunshine Coast)
Dayle Dolkens (Gold Coast)
Layla Eleison (Ipswich)
Genevieve Ferguson (Brisbane)
Kendra Fitzpatrick (Tweed Border)
Tara Fitzpatrick (Tweed Border)
Rebecca Greiner (Bundaberg)
Ruby Harris (Brisbane)
Annabelle Johnson (Gympie)
Ambrosia Malone (Gold Coast)
Ashlyn McBurnie (Brisbane)
Morgan Mathison (Gladstone)
Shania Myers (Tweed Border)
Jesse Reid (Tweed Border)
Zoe Smart (Tweed Border)
Jade Smith (Brisbane)
Emily Witheyman-Crump (Brisbane)

U18 Men’s Team

U18 Women’s Team

Hobart, TAS (Placing: 1st)
Coach: 
Aaron Harmsworth
Assistant Coach: Mitch Baker
Manager: Steven Profke
Jayden Atkinson (Cairns)
Kaleb Christensen (Rockhampton)
Michael Doan (Brisbane)
Harrison Finn (Mackay)
Noah Gauci (Mackay)
Liam Hart (Brisbane)
David Hubbard (Brisbane)
Cooper Johnson (Rockhampton)
Will Mathison (Gold Coast)
Zac McCoombes (Brisbane)
Zac Profke (Ipswich)
Luke Randle (Brisbane)
Matthew Reichardt (Cairns)
Oliver Roberts (Brisbane)
Nicolaas Smith (Gold Coast)
Shaun Smith (Brisbane)
Regan Weatherhead (Rockhampton)
Matthew West (Ipswich)
Hobart, TAS (Placing: 1st)
Coach: 
Lisa Morgan
Assistant Coach: Sara Rogers
Manager: Samantha Bliss
Jordan Bliss (Mackay)
Ella Brown (Brisbane)
Claire Colwill (Mackay)
Hannah Cullum-Sanders (Fraser Coast)
Dayle Dolkens (Gold Coast)
Alyssa Ferns (Townsville)
Kendra Fitzpatrick (Tweed Border)
Ruby Harris (Brisbane)
Kyra Livermore (Gold Coast)
Jessica Moffat (Rockhampton)
Georgina Munro (Tweed Border)
Jordn Office (Ipswich)
Brooke Saddler (Tweed Border)
Jade Smith (Brisbane)
Laney-Belle Smith (Gold Coast)
Tatum Stewart (Toowoomba)
Keeley Walker (Mackay)
Ella White (Toowoomba)

 

U15 Boys #1 Team

U15 Boys #2 Team

Narellan, NSW (Placing: 3rd)
Coach: 
Ben Fitzpatrick
Assistant Coach: Tony Eaton
Manager: Rosie Friske
Daimon Bell (Ipswich)
Ryley Bobart (Gladstone)
Daniel Burge (Toowoomba)
Tom Campbell (Toowoomba)
Bailey Charlesworth (Gold Coast)
Brock Christensen (Rockhampton)
Cade Coghlan (Cairns)
Jack Hawthorne (Toowoomba)
Kadence Lenzina (Rockhampton)
Brayden Naess (Cairns)
Joshua Nixon (Sunshine Coast)
Dylan Quinlan (Rockhampton)
Benjamin Redmond (Fraser Coast)
Bailey Rutledge (Toowoomba)
Liam van Twest (Gold Coast)
Ryan Wilcox (FraserCoast)
Narellan, NSW (Placing: 7th)
Coach: 
Wes Ferns
Assistant Coach: Darren Smith
Manager: Adrian Bidgood
Jacob Anderson Jnr (Brisbane)
Ryan Bidgood (Toowoomba)
Geoffrey Crofton (Brisbane)
Jesse Folpp (Cairns)
Oliver Harding (Toowoomba)
Kye Johnston (Townsville)
Sam Lapsley (Sunshine Coast)
Cameron Love (Toowoomba)
Daniel Mooney (Fraser Coast)
William Powell (Gold Coast)
Riley Profke (Ipswich)
Cooper Punch (Brisbane)
Darcy Riley (Gold Coast)
Connor Ring (Sunshine Coast)
Lachlan Robertson (Brisbane)
Patrick Sheedy (Mackay)

U15 Girls #1 Team

U15 Girls #2 Team

Narellan, NSW (Placing: 4th)
Coach: 
Regie Fisher
Assistant Coach: Candice Luff
Manager: Shannon Armbruster
Renee Barber (Cairns)
Peppa  Carter (Toowoomba)
Chloe Daly (Sunshine Coast)
Lauren Deldot (Brisbane)
Sophie Edwards (Brisbane)
Andie Griffin (Fraser Coast)
Madyson Jones (Brisbane)
Madeline Kenny (Fraser Coast)
Fiona Laybutt (Tweed Border)
Jayde Shultz (Tweed Border)
Jamie-Lee Suhra (Mackay)
Sinead Swartz (Brisbane)
Annelyse Tevant (Fraser Coast)
Savannah Trapp (Toowoomba)
Georgina West (Brisbane)
Eliza White (Brisbane)
Narellan, NSW (Placing: 6th)
Coach: 
Amy Ryan
Assistant Coach: Kylie McArthur
Manager: Kerri McKeon
Olivia Brewer (Townsville)
Xuan Mai Connor (Toowoomba)
Grace Dixon (Gympie)
Trinity Ella (Tweed Border)
Lucy Fitzpatrick (Tweed Border)
Charlotte Fowler (Gold Coast)
Sophie Gilligan (Cairns)
Freya Horton (Brisbane)
Tia Jones (Townsville)
Zoe Kretzers (Sunshine Coast)
Ashleigh McKeon (Brisbane)
Ruby McMenamin (Cairns)
Hayley Petersen (Ipswich)
Andie Staples (Fraser Coast)
Libby Suhra (Mackay)
Demi Walker (Mackay)

U13 Boys (Cutters)

U13 Boys (Sabres)

Hobart, TAS  (Placing: 4th)
Coach: 
Shannon Bobart
Assistant Coach: Hugh Hocking
Manager: Steve Hawthorne
Dominic Anderson (Brisbane)
Kaleb Benney (Gold Coast)
Leopold Cramer (Gold Coast)
Cooper Friese (Mackay)
Liam Harrold (Brisbane)
Cooper Mackenzie (Rockhampton)
Byron Mann (Cairns)
Kaleb Mayfield (Mackay)
Max Montgomery (Sunshine Coast)
Matthew Nixon (Sunshine Coast)
Brock Philip (Mt Isa)
William Price (Gladstone)
Samuel Savage (Ipswich)
Joseph Sippel (Toowoomba)
Austin Smith (Ipswich)
Jacob Wilson (Fraser Coast)
Hobart, TAS (Placing: 7th)
Coach: 
Brett Holland
Assistant Coach: Jeff James
Manager: Peter Klein
Jesse Bender (Brisbane)
Corey Bills (Rockhampton)
Declan Bobart (Gladstone)
Ryan Cartwright (Cairns)
Will Cronk (Toowoomba)
Lachlan Davies (Mackay)
Thomas Deakin (Brisbane)
Lennox Hassum (Gold Coast)
Matthew Hawthorne (Toowoomba)
Tyler Kenny (Fraser Coast)
Harry Kirkwood (Mackay)
Jaiden Lenzina (Rockhampton)
Jack Morgan (Mackay)
Kye Webster (Gold Coast)
Connor Williams (Townsville)
Lachlan  Ziviani (Toowoomba)

 

U13 Girls (Cinders)

U13 Girls (Embers)

Hobart, TAS (Placing: 1st)
Coach: 
Kylie McArthur
Assistant Coach: Emmi Tummon
Manager: Samantha Bliss
Tammin Andrews (Gold Coast)
Kara Bradley (Brisbane)
Amy Chiu Chong (Brisbane)
Meka Crick (Fraser Coast)
Ella Hagenbach (Toowoomba)
Bobbie Hamlet (Toowoomba)
Georgia Harris (Brisbane)
Mihaylia Howell (Brisbane)
Shanelle James (Rockhampton)
Ellie Kendall (Brisbane)
Anastasia Long (Brisbane)
Camryn Mathison (Gold Coast)
Bree Pendrigh (Cairns)
Heidi Talbot (Cairns)
Evangeline Tevant (Fraser Coast)
Amelia Wilson (Brisbane)
Hobart, TAS (Placing: 2nd)
Coach: 
Melissa Sorensen
Assistant Coach: Amanda Ross
Manager: Rhylee Pendrigh
Amelia Arcidiacono (Cairns)
Imogen Burger (Tweed Border)
Jazelle Carter (Toowoomba)
Madeline Casey (Brisbane)
Rhiannon Forbes (Cairns)
Eleanor Holmes (Brisbane)
Afaleah Kennell (Cairns)
Sophie Laverty (Toowoomba)
Melanie Lum (Cairns)
Nina Murphy (Tweed Border)
Sophia Papantoniou (Brisbane)
Lily Richardson (Brisbane)
Zara Seivers (Cairns)
Karissa Van der Wath (Brisbane)
Zoe Van Drie (Cairns)
Trinity Woodward (Brisbane)

Country Men’s Team

Country Women’s Team

Shepparton, VIC.  (Placing – 2nd)
Coach: Neil Shearer
Assistant Coach: Paul Tucker
Manager: Tony Basile
Patrick Barnes (Sunshine Coast)
Sam Basile (Gold Coast)
Joshua Baxter (Gold Coast)
Elliot Dale (Townsville)
Grant Dilger (Townsville)
Blake Douglas (Ipswich)
Phillip Dumpleton (Cairns)
Ellery Dunn (Sunshine Coast)
Karl Harland (Toowoomba)
Sam Morgan (Ipswich)
Harrison Parker (Gympie)
John Parker (Gold Coast)
Cody Rintala (Townsville)
Peter Sceresini (Cairns)
Nathan Stephens (Sunshine Coast)
Roy Tucker (Gold Coast)
Drew Wenzel (Gympie)
Jackson Willie (Rockhampton)
Shepparton, VIC.  (Placing – 1st)
Coach:
 Elke Swain
Manager: Carolyn Bool
Alice Arnold (Townsville)
Ainsley Clanchy (Toowoomba)
Natalie Davison (Toowoomba)
Aimee Doveton (Toowoomba)
Lisa Fatnowna (Cairns)
Holly Gilbar (Toowoomba)
Emily Hegney (Sunshine Coast)
Eva Kersnovske (Sunshine Coast)
Samantha Morris (Mackay)
Sara Rogers (Ipswich)
Amanda Ross (Toowoomba)
Aleesha Spyve (Mackay)
Madeline Staff (Toowoomba)
Sarah Steinhardt (Toowoomba)
Brooke Thompson (Toowoomba)
Jessica Wilkinson (Toowoomba)
Katie Wollstein (Toowoomba)
Emily Woods (Sunshine Coast)

 

Women’s Masters 35+

Women’s Masters 40+

Gold Coast, QLD  (Placing: 1st)
Coach: Graham Wakefield
Manager: Suzanne Lofts
Rowena Anderson (Brisbane)
Alison Bray (Mackay)
Belinda Cameron (Brisbane) CC
Jessica Chad (Brisbane)
Shannon Donald (Brisbane) CC
Emma McCulloch (Townsville)
Erin McCurley-Ault (Toowoomba)
Sharni Mott (Gold Coast)
Kellie Nicholson (Brisbane)
Kylie O’Donohue (Brisbane)
Amanda Paech (Brisbane)
Heidi Phillips (Toowoomba)
Kylie Pink (Brisbane)
Kim Reibel (Rockhampton)
Sarah Walton (Brisbane)
Gold Coast, QLD  (Placing: 1st)
Coach: Elke Swain
Manager: Sue Howard
Belinda Allen (Cairns)
Kylie Blackmore (Gladstone)
Fiona Cameron (Brisbane)
Teresa Clapham (Brisbane)
Sharon Clark (Gold Coast)
Ellen Crawford (Mackay)
Debbie Dolan (Tweed Border) CC
Sarah Franklin (Tweed Border)
Renae Holmes (Brisbane) CC
Kirsty Hunter (Toowoomba)
Susan Kendall (Bundaberg)
Michele Kenny (Mackay)
Caryn Mathis (Brisbane)
Sonja Noonan (Cairns)
Julie Smith (Ipswich)
Andrea Welsh (Ipswich)

Women’s Masters 45+

Women’s Masters 50+

Gold Coast, QLD  (Placing: 1st)
Coach: Pam Patteson
Manager: Janene Moore
Josephine Ainslie (Mackay)
Jenny Anderson (Toowoomba)
Angela Asnicar (Bundaberg) CC
Carol Bradbury (Brisbane)
Diana Burton (Brisbane)
Amanda Cruickshank (Townsville) CC
Tanya Gibson (Brisbane)
Lyn Hammett (Gold Coast)
Sue Marcussen (Toowoomba)
Carol McIntosh (Gympie)
Nicolle Moore (Cairns)
Janet Peters (Ipswich)
Catherine Pfingst (Brisbane)
Sonia Phillips (Tweed Border)
Cheryl Phillips (Townsville)
Rachel Sihota (Sunshine Coast)
Gold Coast, QLD  (Placing: 2nd)
Coach: Dianne Barrie
Manager: Alisa Panzram
Sally Anderson (Gold Coast)
Julie Ashton-Lucy (Gold Coast) CC
Cindy Atkinson (Tweed Border)
Sue Henare (Toowoomba)
Claire Jackson (Brisbane)
Helen Kennedy (Rockhampton)
Samantha Lewers (Sunshine Coast)
Natalie Naumann (Townsville)
Sonya Palmer (Gold Coast)
Wendy Pearce (Gold Coast)
Christine Pohlmann (Bundaberg)
Sue Rayner (Gladstone)
Mandy Riley (Rockhampton) CC
Barbie Simonis (Cairns)
Helen Walls (Townsville)

Women’s Masters 60+ #1

Women’s Masters 60+ #2

Gold Coast, QLD  (Placing: 3rd)
Coach: Jeanene Lynam
Manager: Debbie Brown

Sharon Anderson (Cairns)
Deborah Burchard (Bundaberg)
Belle Davis (Gold Coast)
Kathy Devitt (Gold Coast)
Diane Fraser (Gold Coast)
Lyn Hill (Brisbane) CC
Gail Lomas (Gold Coast)
Susan Mott (Gold Coast)
Janette Richards (Brisbane)
Kathleen Rogers (Maryborough)
Kaylene Toovey (Tweed Border)
Mahzel Vogts (Sunshine Coast)
Noreen Walton (Brisbane)
Megan Ward (Gold Coast) CC
Carolyn White (Tweed Border)

Gold Coast, QLD  (Placing: 6th)
Coach: Judy Keen
Manager: Tracey O’Connor

Kathleen Anderson (Ipswich)
Jenny Brooks (Tweed Border)
Susan Deakin (Rockhampton)
Michelle De Lorenzi (Townsville) CC
Lindy Fass (Gold Coast)
Colleen Hopper (Sunshine Coast)
Elizabeth Hudson (Cairns)
Dianne Marsden (Brisbane)
Annie McLachlan (Tweed Border)
Maralynne Newman (Tweed Border)
Myra Reilly (Maryborough) CC
Valentina Ryan (Mackay)
Elizabeth Schiavo (Mount Isa)
Robyn Sutherland (Brisbane)
Marthy Watson (Brisbane)
Kathy Worth (Gympie)

 

Partners

Hockey Queensland Sponsors

Brisbane Blaze Sponsors